KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13371091

nr 1337 1091

Erna Ovesen

(1904-1988), Sverige

"Sommarnatt, Ulvsunda". Signerad. Akvarell, 21x13 cm

Erna Ovesen, svensk konsynär född i Finland 1904, död 1988 på Lidingö.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 13 juli 2020
kl 18:41:39

4/7 13:34:45 1      100 kr
13/7 18:29:53 2      Vinnande bud

Erna Ovesen

Läs mer om Erna Ovesen